Nastavenia 

Na požiadanie Vám vypracujeme presnú plotovú kalkuláciu, t.č. +421 34 62 42 861

Toggle Nav
Košík
Zavrieť
  • Menu
  • Nastavenia

Uzlové pletivo

POUŽITIE:

Uzlové pletivo má široké využitie. Používa sa na oplotenie lesných plôch, poľnohospodárskych objektov, pasienkov, golfových ihrísk, vinohradov a  diaľnic.

 

CHARAKTERISTIKA:

Uzlové (lesnícke) pletivo známe aj ako bulwark je jedným z najvyhľadávanejších druhov pletív. Jedná sa o drôtený plot, ktorého drôty sú spojené špeciálnym uzlíkovým spojom. Počet drôtov je závislý od výšky pletiva. Jeho neoceniteľnou vlastnosťou je pružnosť, ktorá umožňuje spoľahlivo kopírovať terén. Ohradu z tohto pletiva je možné premiestniť bez následného poškodenia. Bráni preniknutiu zvierat a drobných škodcov na ohradený pozemok. Toto je možné docieliť špeciálnym výpletom, ktorý je v dolnej časti pletiva zhustený.
Nezanedbateľná je i jeho nízka cena.

ŠTRUKTÚRA:

Uzlové pletivo tvoria dva systémy pozinkovaných drôtov:

  • vodorovné, ktoré sú v každom oku krepované, čo zabraňuje posúvaniu uzlov a slúži na vyrovnanie nerovnosti terénu. Okrem toho krepovanie uľahčuje napínanie pletiva. Pletivo je ukončené, okrajovými drôtmi, ktoré slúžia ako drôty napínacie.
  • zvislé, ktoré sú obojstranne zatočené okolo vodorovných drôtov.

MATERIÁL A POVRCHOVÁ ÚPRAVA:

Pletivo je vyrábané z oceľových pozinkovaných drôtov o pevnosti 400 – 500 Mpa, s nánosom zinku 70 g/m² (obchodný nános zinku) alebo 210 g/m² (hrubý nános zinku). Priemery vnútorných drôtov sú: ø 1.6; 1.8; 2.0; 2.2; 2.5 mm. Priemery okrajových drôtov sú: ø 2.5; 2.7; 2.8; 3.15 mm.

SPÔSOB BALENIA:

Uzlové pletivo sa dodáva v nebalených rolkách, ktoré sú uložené na paletách, respektíve voľne ložené. V jednej rolke je 50 bm. Iné dĺžky rolky je možné dohodnúť s výrobcom.

S výrobcom je možné dohodnúť aj rozostup zvislých drôtov (15 alebo 30 cm) a počet vodorovných drôtov (5 - 24) v závislosti od výšky. Výška rolky je od 80 cm do 220 cm.

 

Produkty